Kósikné Hajdu Anita tizenegy éve lakik Cserépfaluban. Nyílt levél rovat következik:
Cserépfalu Önkormányzata az önként vállalt feladatok körében egy Látogatópark megépítését tervezi, melyhez az önerő egy részét a Berezd tető eladásából szándékozik előteremteni.
Kérdés, hogy a helyi igények ismeretében az önkormányzat a pénzügyi lehetőségeinek határai között teszi-e meg ezt a lépést?
Mi is az valójában, amit a képviselő-testület által átruházott hatáskör birtokában a Polgármester Úr szeretne és mi az, amit Cserépfalu lakosai szeretnének?
Amennyiben megvalósul a Látogatópark projekt, hosszú távon hogyan biztosított ennek a létesítménynek a hatékonysága és megtérülési ideje?
Mennyire biztosított kapacitásának kihasználása?
A pénzügyi források oldalát tekintve a döntés valóban megalapozott-e?
Számolni kell a kockázattal is, az időközben felmerülő társadalmi, technikai fejlődés váratlan fordulataival, a kivitelezés során előforduló problémákkal.
Továbbá nem lehet figyelmen kívül hagyni az üzemeltetés anyagi, személyi és egyéb felmerülő költségeit sem, csak úgy, mint az időjárás viszontagságait sem.
Az Ön által kívánt látogatópark megépítése lehetővé teszi-e az erőforrásokkal való hatékonyabb gazdálkodást, hiszen egyes ellátások kizárólag e létesítményt igénybevevők optimális száma esetén biztosíthatók gazdaságosan, megfelelő szakmai színvonalon.
E beruházás valóban növelheti-e az adott település, illetve környezete szolgáltatási színvonalát és szabadíthat fel egyúttal forrásokat más feladatokhoz.
Vagy ez egy szükségtelen plusz anyagi kiadásokkal.?
Az önkormányzatnak a kötelező feladataik eredményesebb ellátására kellene koncentrálnia, hiszen e feladatok lényegében felölelik a lakosság mindennapi közösségi szükségleteinek szinte teljes körét.Mint ahogyan az a közmeghallgatáson is elhangzott, Cserépfalunak vannak ékességei, melyek a Polgármester Úr érdemei. Pl.: milleneumi kilátó, kis amerikai barlanglakások, nótaaréna stb..
Viszont van valami, amiről elfeledkeztünk az ülés során megemlékezni, mégpedig a Takarékszövetkezet mögötti területen található játszótérről, melyet 3 évvel ezelőtt a Községünkben élő fiatal anyukák kezdeményezésére pusztán a köz érdekét szolgáló létesítményként csináltatta meg a község polgármestere a képviselő testülettel egyetértésben.
A játszótér a mai napig is olyannyira jól funkcionál, hogy zárt kapu mögött elrohadva-elkorhadva áll. A kihasználtságról nem is beszélve.
Az Európai Unió 2003-tól öt év türelmi időt adott arra, hogy Magyarországon végrehajthassuk a játszótéri reformokat. A nem szabványos játszótereket lebontották, helyükre azonban sok helyen nem építettek új, korszerű játszóteret.
De nézzük, milyen is Cserépfaluban az EU szabvány szerint épült, jó játszótér!
Köztudott, hogy az önkormányzat pénzügyi lehetőségei korlátozottak, pedig gyermekeink biztonságos játéka közös érdekünk.Mindez, amely a képen is jól látható, reményeinken alul sikeredett.
Mindezekből kitűnik, hogy valóban érdeke-e az önkormányzatnak, hogy ebbe a kis községbe minél több fiatal telepedjen le és családot alapítson.
Továbbá ne a borról, borturizmusról szóljon minden Cserépfalut illetően, és a falunapok ne csak a faluban tartózkodó vendégeknek - hanem a falu lakosainak – szóljanak, mint ahogy az minden évben megtörténik.
A rendezvényeket illetően a Művelődési Ház állapota kritikus, ha már felújításra nem telik a szűk költségvetésből, úgy gondolom, hogy egy tisztasági festést megérdemelne a közcélú munkások közreműködésével.
Mindannyiunk álma egy élhető település kialakítása és fenntartása a jövő nemzedék számára. Szeretnénk ápolni a falu hagyományait, megmenteni kis falunkat a maga csendességével, szépségeivel a globalizáció elől.
Kósikné Hajdu Anita
Kommentálók kérték