Megjelent a negyedik sorszámú Cserépiek Újságja 2010-ben:
Kósik Polgi még mindig az októberi eseményekkel foglalkozik, talán érdemes kiemelni kedves sorait az újságból:
Nehéz egy végérvényesen kinyomtatott, a reagálás, a vita, a korrigálás lehetőségét már kiindulópontjában is nélkülöző cikk furcsa állításaival vitatkozni. Ezért közvetlen kommentekkel igyekszem megvilágítani a valótlanságokat.
Az előző évek legnagyobb csalódása az a negatív választási kampány volt a választási kampány nagyrészt teljesen pozitív volt, programok, elképzelések ütköztek, sokan fejtették ki nézeteiket és szándékaikat a lakossághoz címzett, bemutatkozó szórólapokon – ezt Polgármester úr láthatóan nehezen viseli, ő jobban szeretné, ha csak neki lenne programja és szándéka, főleg, mert akkor nincs is szükség programra, elég azt mondani, hogy így legyen, és akkor úgy lesz. Tény, hogy ez a lehetőség megszűnt a számára, oda a régebbi, felhőtlen, üde boldogság állapota - de hát ez azért talán mégsem olyan nagy baj. aminek következtében családok, közösségek között alakult ki rossz légkör. Erről egyáltalán nincs szó, pusztán kiderült, hogy a jelentékeny többség szívesebben váltaná le Polgármester urat, csak ezt még nem tudták kellő rutinnal megszervezni. Önkormányzatunk ellen is, igaz ismeretlen személy ellen, hűtlen kezeléstől kezdve mindenféle feljelentés történt mindenféle szervnél. Nem az Önkormányzat, hanem személy szerint ismeretlen tettes ellen – és konkrét ügyekben születtek „feljelentések”, beadványok, amelyek konkrét tartalmáról Polgármester úr hallgatni látja bölcsebbnek. Sajnálatos, hogy ezeknek sokan bedőltek, és sajnálatos, hogy azok, akik látták a negatív szándékot, sokan látták a negatív szándékot (igaz, nem ott, ahol ő látja), és ki is álltak ellene, csak sajnos még nem elegen, így nyerhetett kétszáhuszonegynehány szavazattal (vagyis a szavazókorú lakosok kb. egynegyedével), inkább csendben maradtak, ahelyett, hogy a település érdekében kiálltak volna az önkormányzat mellett, az intrikák ellen kiálltak az önkormányzat mellett (amely tudvalevőleg sehol sem azonos a polgármesterrel) és az intrikák ellen, csak azt nem ott látták, ahol ő. Talán ezért is cserélődött ki a Képviselőtestület nagy része. Vagyis Polgármester úr nem örül az új képviselők jelenlétének. Szívesebben elönkormányozna a régieknek is csak az egyikével.
Az új Képviselőtestület felállásáról még korai véleményt mondanom, de bízom benne, és az utolsó testületi ülés már meg is mutatta, hogy mindenkit jó szándék vezérel, és tudunk együtt dolgozni. Testületünk elfogadta a Kőkultúra projekt folytatását, az ehhez szükséges önerőt befektető által is biztosítja. Lelkük rajta. Feltéve, ha nem tesznek pénzzé mindent azért, hogy az önkormányzati vécé és parkoló mellé valaki éttermet gründoljon magának a Hór-völgye kapujában.
Ellentmondás, hogy a képviselők többsége nem fogadta el a Polgármester által javasolt személyt alpolgármesteri tisztségre, annak ellenére, hogy ez a polgármester joga és kötelessége. Ez nem igaz, és ezt Kósik Polgi is jól tudja. De akkor miért állít valótlant? Az alpolgármester megválasztása a képviselőtestület joga és feladata. A polgármesteri kötelezettség pusztán egy – bármilyen – személy jelölése, akit azután a testület vagy elfogad, vagy nem. Ha nem fogadja el az általa javasolt személyt, akkor újat köteles jelölni – de ha mindig ugyanazt a személyt jelöli, azzal senki sem jut előbbre, és ezt ő is tudja.
A közeljövő fontos döntése lesz, hogy mi lesz a Berezdtetői Lakópark visszafejlesztési lehetőséggel. A Berezdtető nem lakópark színhelye. A Berezdtető fontos, hosszú távú környezeti érték a falu számára, országos hírű panorámapont, amelyet környékbeliek és magyar kirándulók, túrázók sokasága csodál meg évente, lentről a Berezdet, fentről a falut és környékét. Ez turistákat, házvásárlókat, idegenforgalmat, a faluban rendszeresen költő emberek százait vonzza ide. Idegen kézbe adni ezt a köztulajdont, és a falu feje fölé százakat költöztetni, akik onnan reggeltől estig guggerolhatják, hogy ki mit csinál, hol jár, ki hova megy, kihez ki látogat el, mindez és még sok más, csak kárt hozhat a falura, amelyből el fognak maradozni a kirándulók, a turisták, az itt letelepülni, az itt gyönyörködni kívánók. Sajnos nagy esély van rá, hogy önkormányzatunknak sokba, sok millió forintjába kerül a projekt egyesület általi megfúrása. Nem tudjuk, kinek kerülhet pénzébe, ha a hegyeladási „projekt” elmarad, de az biztos, hogy az önkormányzat és a falu ezzel csak jól járna. Cserépfalun több egyesület is van, melyikre gondol vajon Polgármester úr, és miért nem nevezi nevén? Remélem azért minden a helyére kerül. Minden és mindenki, legalábbis hosszú távon. És ehhez persze rengeteg türelem és állhatatosság kell, és persze összefogás.
Szkárosi Endre
Kommentálók kérték